Eğiticiler

Dr. Asım KAYAALP

Asım KAYAALP

1962 yılında Adıyaman Besni’de doğdu. İlköğrenimini Ankara Öğretmen Kubilay ilkokulunda, ortaöğrenimini Ankara Yunus Emre ortaokulu ve Ankara Mustafa Kemal lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun oldu. Zorunlu hizmetini Gaziantep SSK hastanesi ortopedi kliniğinde yaptı. İhtisasını SSK Dışkapı hastanesi II. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde  1991 yılında tamamladı. Beş yıl süre ile aynı klinikte uzman olarak kalıp eklem cerrahisi çalışmalarına devam etti. Bu süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerinde birçok eğitim toplantısı ve klinik çalışmalara katıldı. 1996 yılında özel çalışmaya başladı. Gaziantep SANKO Hastanesi ve Çankaya Hastanesi ortopedi kliniklerini kurdu. Çankaya hastanesinde Başhekim, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Gençlerbirliği Spor Klübünde iki dönem yönetim kurulu üyeliği ve sağlık kurulu başkanlığı yaptı. Ankara Sağlık Kuruluşları Derneğinin kurucu üyeliğini  ve başkanlığını yaptı. Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz cerrahisi Derneğinin (TUSYAD) Yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem Ankara şubesi başkanlığını yaptı. Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTBİD) Spor Travmatoloji Şubesi başkanlığını yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sağlık Sektör Kurulu üyeliğini yaptı. Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneğini kurarak, kurucu başkanlığını yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış birçok yayını, kitap bölümleri ve iki kitabı vardır. Yurtiçinde yurtdışında sayısız bilimsel toplantıda konuşmacı ve eğitimci olarak görev almaktadır.

Dr. Reha TANDOĞAN

Reha TANDOĞAN

Dr. N. Reha Tandoğan, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 4.derece ile mezun oldu. Uşak’ta bir yıllık zorunlu devlet hizmetinden sonra, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında ihtisas yaptı. Bir yıl süreyle Institut Calot’da (Berck, Fransa) Artroskopi ve Spor Travmatolojisi Servisinde Dr. Gerard Bascoulergue ile çalıştı. 1991 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı. 1992-1995 yılları arasında SSK Ankara Eğitim Hastanesinde ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yaptı. 1993 yılında, Baylor University, Dallas, Texas’ta Prof. Dr. Robert W. Jackson ile birlikte artroskopi ve diz cerrahisi konularında çalıştı. 1995 yılında Başkent Üniversitesi’ne geçti ve aynı yıl doçent oldu. 1998 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı oldu. 2001 yılında profesör unvanı aldı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Bölümü Başkanı oldu. 2007 yılında Üniversitedeki görevinden ayrılarak Çankaya Ortopedi Grubunda serbest hekim olarak çalışmaya başladı.


Diz cerrahisi ve spor yaralanmaları  konusunda 1 tanesi İngilizce, 10 kitabın yazarıdır. Ortopedi ve Travmatoloji alanında yayınlanmış uluslararası 70, ulusal 67 tane bilimsel makalesi vardır. Bu makalelere 1890’ın üzerinde uluslararası atıf yapılmıştır (h-indeksi 23). Ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve kurslarda yüzlerce konferans vermiştir. Dr. Tandoğan, gerek ulusal, gerekse uluslararası birçok sempozyum, kurs ve kongrede düzenleyici ve başkan olarak görev yapmıştır. Yurt dışında eğitim amaçlı birçok merkezde canlı cerrahiler yapmıştır.


Dr. Tandoğan, 2015 yılında European Society of Knee Surgery, Sports Traumatology & Arthroscopy’nin (Avrupa Diz Cerrahisi, Spor Travmatolojisi ve Artroskopi Derneği) diz artroplastisi ve eklem koruyucu cerrahi konusunda üst düzeyde uzmanlaşmış olan European Knee Associates alt kurulunun yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş ve halen genel sekreterlik görevini sürdürmektedir. 

Bir ulusal, 2 uluslararası bilimsel derginin yayın kurulunda görev yapmaktadır. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Dergisinin kurucu editörü olarak 4 yıl görev yapmıştır. Avrupa Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği ESSKA’nın resmi   yayın organı olanı Knee Surgery, Sports Traumatology Arthroscopy Dergisinin yardımcı editörü olarak görev yapmaktadır.